Jak najít kvalitního psychoterapeuta

V dnešní době může být hledání kvalitního psychoterapeuta komplikované. S nárůstem duševních onemocnění a rostoucím pochopením jejich významu se objevuje i více terapeutů nabízejících své služby. Jak tedy vybrat toho pravého?

Někteří terapeuti se specializují na konkrétní problémy, jako jsou deprese, úzkost nebo trauma. Je dobré zjistit, zda má terapeut zkušenosti s problémem, s nímž se potýkáte.

Neméně důležitá je i osobní chemie mezi vámi a terapeutem. Některé kliniky nabízejí prvotní konzultace zdarma nebo za zvýhodněnou cenu, aby si mohli klienti udělat představu o tom, jak by spolupráce vypadala.

Ověřte si, jak je terapeut dostupný a zda jeho pracovní doba odpovídá vašim potřebám. Někteří terapeuti nabízejí i online sezení, což může být výhodné.

 

V České republice není psychoterapie vždy hrazena zdravotními pojišťovnami. Proto je dobré mít přehled o ceně sezení a možnostech úhrady.

 

Nalezení kvalitního psychoterapeuta je náročný proces, který však může mít velký vliv na kvalitu vašeho života. Důkladný výběr vám může ušetřit čas i peníze a především pomoci v boji s duševními potížemi.

Poznejte díky koučinku, jak věci uvnitř Vás fungují a díky tomu zlepšete kvalitu svého života i pohled na svět.

V rámci terapie budu Vaším průvodcem na cestě změny, pomůžu Vám nalézt řešení, které bude ušité na míru právě vám. Společně budeme pátrat po zdrojích, zaměříme se na to, co funguje a na čem můžete stavět. 

Další články

Připravujeme pro vás podcast!

Rozhodli jsme se jednoho letního večera, že o svých zkušenostech názorech a novinkách nechceme jen psát. Co ale jiného, když ne psát? Chceme diskutovat a povídat si tváří v tvář. Proto jsme si řekli: „My si uděláme podcast!“